Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta zirve hesapları yapan Ankaragücü’nde, alınan başarısız sonuçlardan sonra, teknik direktör Aykan Atik ve yardımcıları ile karşılıklı görüşülerek yollar ayrıldı.
Yaklaşık 1,5 yıldır takımın başında bulunan Atik, kulüp yönetimiyle yaptığı görüşmenin ardından görevinden ayrıldı.
Atik ve ekibine, bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ankaragücü Yönetim Kurulu, aldığı karar doğrultusunda takımın başına eski futbolcularından Kemal Kılıç’ı getirdiklerini açıkladı.
Beştepe tesislerinde Başkan Mehmet Yiğiner’le görüşen Kemal Kılıç daha sonra sözleşme imzaladı. Takımın yaptığı antrenmanı Başkan Yiğiner ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte izleyen Kemal Kılıç, antrenman öncesi futbolcularla tanışarak kısa bir konuşma yaptı. ‘Nasıl bir camiaya geldiğimin farkındayım’ diyerek sözlerine başlayan Kılıç, “Ankaragücü’ne yani yuvama dönmekten dolayı mutluyum. Geçmişte Ankaragücü forması giyerken taşıdığım onuru ve gururu,
teknik direktör olarak geldiğim takımımda yeniden yaşamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. Beklentilerin farkındayım. Tecrübeli oyuncular ve genç kardeşlerimle sezon sonu hep birlikte şampiyonluğa ulaşacağız” dedi.