Ankara’da oynanan ve “amatör” maçları yöneten genç hakemler, sezona iyi başladı. Sezonun ilk perdesinin açılmasıyla amatör futbol takımları ve hakemler üzerlerine düşenleri sahaya yansıtarak güzel görüntülerle start aldı.

Özellikle Ankara amatör maçlarda takibe aldığımız ve geleceğe ışık tutabilecek yetenekli hakemleri, “Sonsöz Gazetemiz” spor sayfasından tarafsızlıkla yayınlamayı karar kıldık. Hakem atamalarında ve yükselmesinde yetkili olan Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Atama (TFFMHKA), hangi yönde ve hangi yöntemlerle vereceği kararları ve sayısal not değerlendirmesini yaptığında başarılı hakemleri göz ardı etmezler inşallah.
İşte Ankara’da takibe aldığımız geleceği etkileyerek Türk hakemlik kariyerini koruyacağına inanıyoruz. Bu nedenlerle ve öncelikle Osman Karakaş, Burak Özcan ve Gürcan Hasova gerçekten 1. Amatör küme maçlarda aldıkları görevleri başarıyla yönetimleriyle haftaya damgalarını vurdular. Haydi, bakalım genç hakem kardeşlerimiz ve Türk futboluna ışık tutabilecek yeteneklerinizi yitirmeden onurunuz ve şerefinizle yeşil sahalarda ter akıtan futbol takımlarımızın karşı karşıya geldiklerinde ve görev aldığınızda bizleri yanıltmayın.
Şentepe-D. Tiyatroları arasında oynana ASL Lig maçını kusursuz temiz yöneten Osman Karataş ve Tunç Altındağ-Önderspor 1. Amatör Lig maçını yöneten Burak Özcan ve önemli bir diğer Ankara Rize Genç –Haymana maçını yöneten Gürcan Hasova’ya zor bir maçı harika yönettiler. Bu hakemlerimize bundan sonraki yönetecekleri, karşılaşmalarda başarılarının devam edeceği inancıyla genç hakemlere hadi yolunuz açık olsun diyorum.