Türkiye açık hava atletizm sezonunun ilk yarışmalarından olan aynı zamanda atma branşlarında sezon açılışı niteliğindeki ‘Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası’ ve Yıldızlar Atmalar Ligi müsabakaları yarın Mersin’de 300’ü aşkın atletin katılımıyla yapılacak.
Mersinli unutulmaz atlet ve yönetici adına düzenlenen Seyfi Alanya Atmalar Şampiyonası, 13-14 Şubat tarihlerinde yapılacak. Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde gerçekleştirilecek şampiyona kapsamında aynı zamanda Yıldızlar Atmalar Ligi’nin ilk kademesi de yapılacak.
Yarışmalara büyükler, gençler, yıldızlar ve 16 yaş altı kategorilerinde toplam 331 atlet kaydoldu. Büyük erkeklerdeki kayıt sayısının 53’ü bulduğu yarışmalarda en yüksek kayıt 62 ile yıldız erkeklerde gerçekleşti. Kayıtlara göre katılım geçtiğimiz yıla oranla 45 sporcu artış gösterdi.
Özellikle büyük kadınlarda önemli milli atletlerin de yazıldığı yarışmalarda en fazla Ankara’dan kayıt yapıldı. Başkentten 49 atletin yazıldığı Seyfi Alanya’da Mersin 40, Kilis 19, İzmir 18 atlet ile temsil buldu.