Başbakan Ahmet Davutoğlu seçimlerin düzen içinde yönetimi için, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının YSK ve ilçe seçim kurulları tarafından ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli personel desteği sağlamasını istedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi” hakkında bir genelge yayınladı. Resmi Gazete’de yer alan genelgede Anayasa’ya göre seçimlerin “başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü” ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Yüksek Seçim Kurulu ile il ve ilçe seçim kurullarının çalışmalarına bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca her türlü işgücü, araç ve diğer malzeme desteği verilmesinin önem taşıdığı hatırlatıldı.

Genelgede, “Bu itibarla; 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin başarıyla gerçekleştirilerek, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, ilçe seçim kurulları başta olmak üzere seçim kurulu başkanlıklarının personel ve yer tahsisine ilişkin talepleri ivedilikle karşılanacak, ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli personel desteği sağlanacaktır” denildi.

Başbakan Ahmet Davut oğlu bu kapsamda; başta mülki idare amirleri olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşu yetkililerinin, kamu bankalarının yöneticileri ve güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gereken tüm önlemlerin alınmasını, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için azami gayret ve duyarlılığın gösterilmesini istedi.