Türkiye Bisiklet Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 27-31 Temmuz’da Sivas’ta yapılacak olan Türkiye Şampiyonası öncesi bayan bisiklet milli takım sporcuları, Milli Takım Antrenörü Barış Ünlü eşliğinde Ermenek’te kampa girdi.

Ünlü, yaptığı açıklamada kamp süresince temel antrenmanların, teknik ve taktik ağırlıklı olacağını belirtti.

Ermenek’in, bisiklet sporu için çok uygun olduğunu ifade eden Ünlü, “Ermenek yüksek irtifada bulunuyor. Bu nedenle üst düzey sporcular için önemli bir kamp merkezi olabilir. Daha önceki yıllarda bunu denedik ve gördük. Ermenek’te kamp yaptıktan sonra inanılmaz performans gösterdiler. Kısa mesafedeki yükseklik farkları Ermenek’i bisikletçiler için en güzel kamp alanı yapıyor.” dedi. Ermenek’te yapılacak kampta sporcuların birbiri ile uyumu ve takım olma bilincinin de aşılandığını vurgulayan Ünlü, şunları kaydetti: “27-31 Temmuz’da Sivas’ta bisiklet Türkiye Şampiyonası yarışları yapılacak.

2016 sezonunu şu ana kadar çok iyi geçirdik. Türkiye şampiyonasında da bunu tekrarlamak istiyoruz. Bu amaçla yüksek irtifa kampı olarak Ermenek’i belirledik. Sporcuların tüm giderleri Ermenek Belediyesi tarafından karşılanıyor. Bize imkanı sağlayan Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’e ve takımımıza refakat ederek sorunları ile ilgilenen Beden Eğitimi öğretmeni Soydan Evci’ye de şükranlarımı sunuyorum. Kampımız 14 Temmuza kadar devam edecek.