Sonsöz Gazetesi

Çankaya Belediyesi, Maltepe Şehit Gönenç Caddesi’ndeki “Çankaya Çarşı” olarak bilen işyeri için kiracı arıyor.
AVM niteliğindeki toplam 14 bin 297 metrekarelik bağımsız bölümler için aylık istenen kira bedeli KDV hariç 400 bin lira. Yıllık Kira bedeli ise 4 milyon 800 bin lira. Kiralama süresi on yıl için geçerli olacak. Kiralamaya ilişkin ihale 21 Eylül 2017 Perşembe günü saat 14’de yapılacak. İhaleyi alan kiracı altı aylık kira bedelini güvence teminatı olarak peşin yatıracak. İhaleye ilişkin detaylı bilgi Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden temin edilebiliyor.
Demirtepe Camisi’nin üst tarafında bulunan ve Ankaralıların Maltepe Pazarı olarak bildiği alan, pazarın taşınması ile 2008 yılında alışveriş merkezine dönüştürülmüştü.
Maltepe Park AVM olarak anılan işyerinde büyük markalar, ilgisizlikten dolayı çekilmiş, küçük çaplı işletmelerin de terk ettiği AVM’nin yüzde 57’si bir süre sonra Çankaya Belediyesi tarafından satın alınmıştı. Dönemin Belediye Başkanı Bülent Tanık, Çankaya Çarşı adı verilen binanın doğal gıda ile el emeği ürünlerin satılacağı bir merkez olarak hizmet vereceğini açıklamış, buna rağmen ilgi çekmeyen ve adı Çankaya Çarşı olarak değiştiren işyerleri atıl duruma düşmüştü.
Çankaya Belediyesi’nin Belediyenin Kızılay’daki hizmet binası olan eski SSK işhanı ile birlikte İller Bankası’ndan 4 arsa karşılığında aldığı tesiste kültür-sanat aktivitelerinin yapılması, dükkanlarda ise doğal gıda ve el emeği ürünlerin satılması planlanmış, bir dönem satışı da düşünülmüş, ancak bunlar istenilen şekilde gerçekleşmemişti. Çarşının 850 araçlık kapalı, 50 araçlık açık otoparkı, dört sinema salonu bulunuyor.
Çankaya Çarşı’ya kiracı aranıyor
Editör
Sonsöz Gazetesi