Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Bir Ankaralı olarak Kazan’daki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Lokman Başkan’a hepiniz adına teşekkür ediyor ve aşk olsun sana diyorum. Çok güzel şeyler yaptın” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TOPÇU KAZAN’DA  (2)

“Aşk olsun sana Lokman Başkan, çok güzel şeyler yaptın”

Kazan Belediyesi’nce geleneksel olarak düzenlenen Ramazan etkinliklerinin son konuğu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu oldu. Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk tarafından Ulu Cami avlusunda karşılanan Topçu, buradan Ramazan etkinliklerinin yapıldığı alana geçti. Topçu, burada yaptığı konuşmada, Ertürk’ün başkan seçildiği 2004’ten bu yana yaşanan değişimden bahsetti.

Ertürk’e teşekkür etti.

Topçu, şunları kaydetti: “Lokman Başkan’a hepiniz adına teşekkür etmem gerekiyor, çünkü Kazan’ı yakından takip ediyoruz. Kazan’daki gelişmeleri bir Ankaralı olarak ve Ankara’da hayatını siyaset yaparak geçirmiş biri olarak Kazan’ı biliyorum. Kazan’da bu genç, yakışıklı kardeşimin neler yaptığını çok iyi biliyorum ve aşk olsun sana başkan diyorum. Çok güzel şeyler yaptın. İnşallah gücün daim olur, yaptığın hizmetler Anadolu’daki tüm belediyelere örnek teşkil eder.”

Kazan huzurun örneği

Topçu, Kazan’ın Türkiye’ye örnek teşkil eden bir huzur ve hoşgörü kenti olduğunu belirterek, “Bu birlik ve beraberlik tablosu arzuladığımız bir tablo” dedi. “Huzur, yurdumuzun dört bir tarafında inşallah Kazan’da olduğu gibi tecelli eder” diyen Topçu, Türkiye’deki terör belasının bitmesi için güvenlik güçlerinin yoğun çaba harcadığını ve terörün kökünün kazınacağını söyledi.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TOPÇU KAZAN’DA  (6)

Akgül ve Ejder de katıldı

Ramazan etkinliklerine ayrıca, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile Çanakkale Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder de katıldı. Başkan Ertürk’ün misafiri olan Topçu, Akgül ve Ejder daha sonra ilçede yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.