BODRUM’da düzenlenen 13’üncü Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Suda Caz konserleri, Alman-Afgan kökenli caz sanatçısı Simin Tander konseriyle devam etti.

Denizbank ana sponsorluğunda, bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne konuk olan Simin Tander, kendine özgü yorumlarıyla ve büyüleyici sesiyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Gümüşlük sahilinde günbatımında gerçekleşen konser cazseverler tarafından ilgiyle izlendi. Piyano ve elektronik piyanoda Jeroen van Vliet, bas gitarda Cord Heineking ve davulda Etienne Nillesen sahne aldı. Doğaçlama yorumlardan, öyküsel melodilere, yumuşak baladlardan zorlu ritimlere kadar çok geniş bir yelpaze ile izleyiciye seslenen Simin Tander, caz severlerinden alkış aldı.

Yaklaşık 500 sanatseverin ilgi ile izlediği konserde Avrupa cazının en şaşırtıcı genç yeteneklerinden biri olarak gösterilen Simin Tander, batının cazı ve doğunun arabeski gibi birbirinden farklı türler arasında kültürel bir köprü oluşturduğu eserlerine yer verdi.

ajans-195149-2

2014 yılında çıkardığı ‘Where Water Travels Home’ adlı albümünden parçalar seslendiren Tander, bu albümün kendisi için çok farklı bir yeri olduğunu belirterek, “Bu albüm babamın doğup büyüdüğü yer olan Afganistan’a yaptığım bir yolculuk ve onunla ilgili anıları anlatıyor” dedi.

İki saati aşkın bir süre sahnede kalan Simin Tander, program sonunda izleyicinin alkışlarıyla tekrar sahneye gelerek bir parça daha seslendirdi.