Editör

Geçtiğimiz hafta sonu sahasında Evkur Yeni Malatyaspor’u iyi futbol ve bol gollü geçen Sarı Lacivertliler derbiye motive olmaya başladı.
Ligin ilk haftalarında alınan kötü sonuçları unutturmayı hedef edinen Sarı Lacivertli futbolcular hafta sonu Galatasaray karşısında sahadan galip olarak ayrılma hedefinde.
Teknik direktör Aykut Kocaman, Galatasaray’ın özellikle kendi sahasında hızlı oyununu durdurup oyunu kendi lehine çevirmenin planlarını yapıyor. Bu düşünce doğrultusunda kalabalık bir orta saha planı ile sahaya çıkacak Fenerbahçe, Galatasaray’ın hızlı pas trafiğini keserek kalesinde yaşanabilecek tehlikelerin önünü kesecek. Geçtiğimiz hafta Evkur Yeni Malatyaspor karşısında cezalarını dolduran Alper Potuk ve Skrtel’in tekrar takıma dönecek olmaları Aykut Kocaman’ın elini kadro yapılanmasında daha da güçlendiriyor. Galatasaray’ın ligin tek namağlup takımı olması sebebiyle derbiye ayrı bir motive olan Sarı Lacivertli futbolcular, Galatasaray’dan alınacak 3 puanın değerini farklı olacağı düşüncesine sahipler. Daha öce sahasında Beşiktaş’ı mağlup eden Fenerbahçe başka büyük bir derbi olan Galatasaray maçını kazanacak gücü ve motivasyonu kendilerinde görüyorlar.
Fenerbahçe’nin hedefi bu sezon Galatasaray’a ilk yenilgiyi tattırmak
© 2006 Sonsöz Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır.