İZMİR Ekonomi Üniversitesi’nde, üniversite eğitimi için tercihlerini yapacak gençlere, deneyimli uzmanlar destek oluyor.

İEÜ Konferans Salonu’nda kurulan 14 ayrı rehberlik ve bilgilendirme masasında, alanındaki uzman rehber danışmanlar, 60 İEÜ öğrencisi ve tüm akademik birimlerle üniversite adaylarına geleceklerine doğru adım atmaları için yol gösteriyor. 2 Ağustos’a dek üniversite bünyesinde oluşturulan “İzmir Ekonomi Üniversitesi Tercih Dönemi Danışmanlık Hizmeti” kapsamında, gençler hayalini kurdukları meslekler hakkında bilgi alıyor.

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, üniversite adayları ve ailelerini bilinçli tercihler yapabilmesi amacıyla danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek, alanında uzman rehber öğretmenlerle, üniversitenin gönüllü öğrencilerinin bilgilerini paylaştığını söyledi. Başkan Demirtaş, ülkenin yetişmiş eleman bulma sıkıntısına 2001 yılında İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı olarak çözüm bulma amacıyla yola çıktıklarını anımsatarak, “Odamızın desteğiyle İngilizce eğitim yapan ve ikinci dili de öğreten, yenilikçi ve girişimci gençler yetiştiren üniversitemizi kurduk. Geçen 15 yıl içinde, çok önemli başarılar elde ettik. 10 bini geçen gencimizi mezun ederek iş yaşamına kazandırdık. Onlarla gurur duyuyoruz. Eğitim sistemi ve kalitemizi, gelişen koşullara göre sürekli iyileştiriyoruz. İşlerimizin ve ülkemizin ihtiyacı olan alanlarda yeni bölüm ve fakülteler açıyoruz” dedi.

Üniversite bünyesinde bugün 8 fakültede 35 bölümde lisans, 20 önlisans, 39 bölümde yüksek lisans ve doktora eğitimi verildiğini kaydeden Başkan Demirtaş, üniversite adaylarının geleceklerine eğitim birikimiyle fark yaratması için İzmir Ekonomi’ye beklediklerini söyledi.