Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Ankara ve Türkiye’de marka haline gelen Kazan Belediyesi, Çanakkale Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder ve eşini ağırladı.

Yaptığı çalışmalar ve şeffaf yönetim anlayışıyla Türkiye’de örnek gösterilen Kazan Belediyesi son olarak Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder ve eşini konuk etti. Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün misafiri olan Ejder ve eşi ilk olarak yeni belediye hizmet binasını gezdi. 17 katlı olan ve akıllı bina özelliğine sahip olan binaya hayran kaldığını ifade eden Ejder ve eşi, yetkililerden bina ile ilgili bilgi aldı. Ejder ve eşi Kazan Belediyesi’nin diğer tesislerini ve sosyal projelerini de yerinde inceledi. Ejder, Kazan Belediyesi’nin yaptığı çalışma ve yatırımların çok yerinde olduğu tespitinde bulundu. Ejder ve eşi daha sonra geleneksel olarak düzenlenen Ramazan etkinliklerine katıldı.

Türkiye’ye örneğiz

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 2004 yılından bu yana yaptıkları çalışmalarla Kazan’ı yalnızca Ankara’da değil, Türkiye’de konuşulur bir belediye haline getirdiklerini söyledi. Başkan Ertürk, “Belediyemizi ve yaptığımız çalışmaları yerinde görmek için Kazan’da sürekli olarak misafirlerimizi ağırlıyoruz. Yaptıklarımızın Türkiye’ye örnek olduğunu biliyoruz” diye konuştu.