Editör

Tiyatro sezonunu açarak kapalı gişe oynayan tiyatro oyunlarını ve ünlü tiyatrocuları Yenimahalleliler ile buluşturan Yenimahalle Belediyesi “Kocamın Nişanlısı”nı sahneye taşıdı.
Kadrosunda; Mehmet Çepiç, Tuğba Özay, İpek Tenolcay, Ece Müderrisoğlu, Serdar Sevtekin, Tuncay Tezküser ve Aslı Kökçe gibi ünlü isimlerin yer aldığı “Kocamın Nişanlısı” adlı tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı.
Vatandaşlar, Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu izlemek için saatler öncesinden salonu doldurdu. Vatandaşlara Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, eski milletvekilleri ve Yenimahalle Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Gürer eşlik etti.
Kahkaha tufanı yaşadılar
Sevtekin Fikir ve Sanat Tiyatrosu tarafından sahneye koyulan, Sadık Şendil’in yazdığı, Ferdi Merter’in yönettiği oyunda karısından boşanmadan önce başka kadınla nişanlanan bir adamın yaşadığı karmaşık olaylar anlatıldı.
Nişanlının eve yerleşmesiyle daha da büyüyen olaylar, işleri iyice içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Vatandaşlara kahkaha tufanı yaşatan oyunda, oyuncuların performansı ise ayakta alkışlandı.
“Gülmeye son derece gereksinim duyduğumuz günler”
Oyunculara çiçek takdim eden Başkan Vekili Kartal ise “Bugün Sevtekin Fikir ve Sanat Tiyatrosu oyuncularının başarıyla oynadığı trajikomik bir oyun izledik. Gülmeye son derece gereksinim duyduğumuz günlerde bizi sıkıntılarımızdan uzaklaştırdılar, başka diyarlara götürdüler. Sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Yenimahalle Belediyesi olarak yılsonuna kadar sevilen oyunları sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’ye yakışır bir şekilde çalışmalar yapıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan yürümenin tek yolu sanatın ve sanatçının yanında durmaktır. Biz de bu yolda ilerliyoruz” dedi.
”Kocamın Nişanlısı” Yenimahalle sahnesinde
© 2006 Sonsöz Gazetesi • Ankara • Güncel Haberler • Haberler | Tüm Hakları Saklıdır.