Ankaragücü Teknik Direktörü Hayati Soydaş, Manisaspor karşısında kaçan galibiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtirken maçın hakeminin ciddi hatalar yaparak maça damga vurduğunu söyledi.

Sahadaki güzel oyunu gölgelemeye çalışan bir hakemin maçta düdük çaldığını belirten Soydaş, “Oyundan ve mücadeleden memnunum. 3 puanı hak etmiştik, ama olmadı. Karşımızda Manisaspor haricinde başka bir rakibimiz de vardı, o da hakemdi. Maçta 1-0 öne geçtikten sonra hakemde ciddi bir değişim olmaya başladı. Hakem, verdiği ve vermediği kararlarla maça damgasını vurdu. Hakem bir süre sonra kendini kaybetti ve tek taraflı olarak düdük çalmaya başladı. Son dakikalarda verdiği faulle gol yedik ve maçtan beraberlikle ayrıldık. Böyle kötü bir hakemin olduğu sahada, maç oynamak gerçekten çok zor. Aşırı mücadelenin verildiği bir yerde herkesin çok dikkatli olması lazım.” dedi.
Maçın hakemiyle ilgili serzenişlerini sürdüren Ankaragücü Teknik Direktörü Hayati Soydaş, ayrıca takımının önde olduğu dakikalarda Muhammed’in ceza alanında düşürülmesine penaltı vermeyen hakemin, farkı 2’ye çıkarma şansını ellerinden aldığını söyledi.