Kemal ÇELİKER / ANKARA – Ankara futbolunun geneline baktığımızda ve yapılan karşılaşmalarda “şiddetten” uzak dostlukların ön planda yer alması kayıtsız ve şartsız çok sevindirici oluyor. Ancak yapılan bazı karşılaşmalarda umulmadık ve istenmeyen olaylarla karşı karşıya da kalabiliyoruz! Ankara Amatör Spor Kulüplerimizin değerli başkan ve yöneticilerinin iyi niyetlerle adım atmaları ve maç önceleri ve sonraları sporcularına “Şiddet ‘ten” uzak durmalarını sıklıkla hatırlatma yaparak uyarılarla dostluklara gölge düşürmeyeceklerini de biliyoruz. Tribünlerde bulunan taraftarlarında bu anlayışla adım atacaklarından da asla bir endişemiz yok. Ancak bazı yapılan karşılaşmalarda bazı kulüp başkanlarının ve yöneticilerinin sporcularını ve taraftarlarını kışkırttıklarına da sıklıkla tanık oluyoruz.
Futbolda “şiddet” olursa orada da huzur olmayacağını aklımızdan asla çıkarmamalıyız! Özellikle U 17 Liginin birinci bölümünde başarı göstererek finallere kalan takımların “Türkiye Şampiyonasına” katılabilmeleri için verecekleri zorlu mücadelede beklentilerimiz odur ki, Ankara futbolunun adına yaraşanı yapılsın ve dostluklar ön planda tutulsun! Stadyumlarda zaman zaman tatsızlıklar olmayacak değil. Olmasını da asla istemiyor ve aklımızın ucunda bile geçirmiyoruz.
Haydi, Ankaralı amatör sporun sevdalıları, sizler isterseniz çirkin görüntülerden uzak medeni ve uygarca bir sezonun öncüleri sizler olabilirsiniz. Yeter ki, rekabette dostlukların dışına çıkılmasın!