Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, 3-1 galip geldikleri Akhisar Belediyespor maçı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, 4 maçlık galibiyet serilerinin sonlandığı Beşiktaş maçında da iyi bir mücadele ortaya koyduklarını aktararak, “Akhisar gibi önemli bir takım karşısında 3 puan aldık. Gerçekten mutluyuz. Oyuncularımla çok kısa sürede çok önemli işler başardık” dedi.

 

Maçın ilk yarısında istediklerini ortaya koyamadıklarını ve rakibin daha baskılı göründüğünü ifade eden Üzülmez, “Bizi hataya zorladılar ve başarılı da oldular. Zaten rakibin oyun karakteri, topun gerisinde kalıp kontrataklarla etkili olmaya çalışmak. Bugün de ilk yarıda bize aynı zafiyeti yaşattılar” diye konuştu.

Devre arasında oyuncularına ,”Biz bu değiliz. Gençlerbirliği bu değil. Bu kadar silik görüntüde olmamamız gerek. Karakterimizi göstermeliyiz” dediğini söyleyen Üzülmez, şöyle devam etti: “Maçın ikinci yarısında hücumda etkili olan, 3 tane golle maçı lehine çeviren bir Gençlerbirliği vardı. Bu, Akhisar Belediyespor’a karşı çok kolay değil. Bu kadar pozisyon bulup, 3 gol atmak çok kolay değil. Az gol yiyen, az gol atan bir takıma karşı oynuyorsunuz. Doğru yoldayız, iyi işler yapıyoruz, çalışıyoruz ve emek veriyoruz. Camia için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oyuncu grubumla gurur duyuyorum.”

Üzülmez, kıyafetiyle ilgili yapılan spekülasyonlara ilişkin bir soruyu ise, “Üzülmez’in sırrı nedir diye, monta, eldivene, giydiğim kıyafete bile söylediler. Bu işin içindeki insanlar, montla, eldivenle olmayacağını bilir. Emek, mücadele, azim lazım. Oyunculara inancı aşılamak lazım. Herkes mont, ayakkabı ve pantolon giyer. Yani bu işin sırrı çalışmak, istemek, mücadele etmek, oyuncuları inandırmaktır” şeklinde cevapladı.