Editör

Semt pazarlarını modern bir hale getiren Mamak Belediyesi, Yenibayındır Mahallesi’nde hayata geçireceği kapalı pazar alanı ve spor kompleksinin inşası tüm hızıyla devam ediyor.
Birçok imkânı bir arada bulunduracak olan Yenibayındır Kapalı Pazar Alanı ve Spor Kompleksi haftanın yedi günü mahalle sakinlerine hizmet verecek. 4 bin 44 metrekarelik proje alanı üzerine kurulan kapalı pazaryerinin hem mimarisi hem de pazar fonksiyonlarına uygun bölümleri Başkent’teki pazaryerlerine örnek olacak.
Daha rahat ve hijyenik koşullarda alışveriş yapılabilecekler
Mamak’ta sayıları artan modern kapalı pazaryerleriyle, pazar alanlarının haftanın her günü aktif bir şekilde kullanılmasını amaçladıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül,“ Yenibayındır Pazar Alanı ve Spor Kompleksi tamamlandığında hem esnafımız hem de vatandaşımız, yazın sıcağından kışın da soğuğundan etkilenmeden daha rahat ve hijyenik koşullarda alışveriş yapabilecek” dedi.
Yüzde 40’ı tamamlandı
2 kattan oluşan ve yüzde 40’ı tamamlanan, Yenibayındır Pazar Alanı ve Spor Kompleksi’nin alt katında 1707 metrekarelik pazar alanı, zabıta noktası, bay-bayan mescit ve abdesthane bulunacak. 2330 metrekare alana sahip teras katında ise basket sahası, fitness alanı, koşu yolu, dinlenme alanı, yürüyüş alanı, çocuk oyun alanı ile Mamaklılara hizmet verecek.
Yenibayındır Modern Kapalı Pazarına Kavuşuyor
© 2006-2026 Sonsöz Gazetesi • Ankara • Güncel ve Son Dakika Haberler | Tüm Hakları Saklıdır.