30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü tüm yurtta coşkuyla kutlandı.

SAMSUN’DA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı.

Samsun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı ilk olarak Atatürk Anıtı önünde başladı. Samsun Valisi Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından Atatürk Anıtı‘na çelenk bırakıldı. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Anıt şeref defterini imzalayan Vali Kaymak’ın konuşmasının ardından buradaki tören sona erdi. Kutlama programı daha sonra Valilik Binası’ndaki Yaşayan Atatürk Salonu’nda devam etti. Vali Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, askeri ve mülki yetkililer, tebrikleri kabul etti.

TAKSİM MEYDANI’NDA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENİ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü nedeniyle Taksim Meydanı‘nda tören düzelendi.

Taksim Meydanı’ndaki tören öncesi Cumhuriyet Anıtı çevresi polis bariyerleri ile kapatıldı. Çevrede Özel Harekat ve çevik kuvvet polisleri önlem aldı. Saat 09.30’da başlayan törende İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve siyasi parti temsilcileri yer aldı. Tören sırasında polis ekipleri Taksim Meydanı’nda geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis helikopteri de Taksim üzerinde denetim yaptı. Meydanda bulunanlar töreni ilgiyle izledi. Özel harekat polisleri anıt çevresinde ve binaların çatılarında hazır bekledi. Çelenklerin Cumhuriyet Anıtına bırakılması ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

The post 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı appeared first on Sonsöz Gazetesi • Haberler, Güncel Haberler • Ankara Yerel Gazete.