Türkiye Futbol Federasyonu Coca-Cola U-14 Gelişim Lig’i, C grubunda mücadele eden Ankaragücü U-14 takımı en yakın rakibinin üç puan önünde ligi tamamlayarak şampiyonluğa ulaştı.

20 Mart Pazar Günü, Lig’in son karşılaşmasını Düzcespor ile yapan U-14 takımı, bu karşılaşmadan 4-1’lik galibiyetle ayrılarak, 47 puanla şampiyon oldu. Takımın gollerini 20. dakikada Eren Kaptan, 25. dakikada Abdurrahman
Karakaya, 50. dakikada Ömer Faruk Uğurlu ve 54.dakikada muhteşem frikik golüyle Mehmet Ali Akın kaydetti.
Ankaragücü’nün altyapısını sağlıklı bir yapıya kavuşturabilme ve Türk Futbolu’na yeni yıldızlar kazandırabilme adına yoğun bir tempo içerisinde çalıştıklarını ifade eden Altyapı ve Amatör Branşlar sorumlumuz Muhammer Kılıç,”Genç kardeşlerimizin elde ettiği başarılarla, çalışmalarımızın meyvasını almanın mutluluğunu yaşadığımızı” söyledi. Kılıç,”Güçlü rakiplerini geride bırakarak inanç, azim ve büyük bir kararlılıkla çalışmalarını sürdürerek şampiyonluğa ulaşan U -14 takımımızın oyuncularını ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Elde edilen sonuçlar disiplinli ve planlı çalışmanın ürünüdür. Başkanımız Mehmet Yiğiner’in önderliğinde Ankaragücü’müzün geleceği için, yorulmadan, durmadan daha büyük başarılara ulaşabilmek için çalışmalarımızı titizlikle devam ettireceğiz” dedi.
“Ankaragücü armasını en iyi şekilde temsil edeceğiz”
Şampiyon olduğumuz için çok mutlu olduğunu belirten U-14 takımımızın teknik sorumlusu Kubilay Cengiz : “Başta kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerimize, GGM Direktörümüz Sadık İşcanoğlu’na ve tüm alt yapı antrenörlerine teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek başarımızın en önemli sırrı. Tüm oyuncularımı yürekten kutluyorum. Katılacağımız Türkiye Şampiyonasında Ankaragücü ruhunu ve armasını en iyi şekilde temsil edeceğimize kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde konuştu.