Üst üste yaşanan gelişmelerin ardından kulüpte soğuk rüzgarlar esiyor.

Takım liderin 12 puan gerisine düştü. Teknik Direktör Kemal Kılıç ile yollar ayrıldı. Yapılandırılan FIFA dosyaları ile ilgili uyarı yazısı gelirken, 2 muhasebe defterinin kayıp olduğu iddiası ile mevcut yönetime dava açılması bardağı taşıran damla oldu.

Ankaragücü’nde bahar beklenirken, kara kışı andıran haberler ardı ardına gelmeye başladı. Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan ve transfer yasağını askıya alıp, kadrosunu yeni isimlerle güçlendiren sarı-lacivertliler, geçen süreçte ağır aksak yürürken, yaşanan son gelişmeler, kulüpte soğuk rüzgarların esmesine yol açtı. Gelinen noktada, yönetim, taraftar ve camia, krizin nasıl aşılaşacağını merak ediyor.

Büyükçekmece Tepecik maçında alınan yenilgi sonrası liderle olan puan farkının 9’a çıkması, moralleri bozdu. Bir sonraki hafta yine deplasmanda oynanan Aydınspor 1923 karşılaşmasını Ankaragücü 1-0 kaybederken, puan farkı 12’ye yükseldi. Sarı-lacivertliler, zirve yarışında çok geride kalırken, play-off grubuna katılma mücadelesinde diğer takımlarla olan farkın azalması ve yarıştaki ekip sayısının artması, camianın huzurunu iyice kaçırdı.