SAMSUN’un Bafra İlçesi’nde çekimleri yapılan ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’ filmi tamamlandı. İlçede ilk kez bir film çekilmesi ise Bafralıları sevindirdi.

Sokaktan alınıp sahiplenilen ‘Bal ile Betty’ adında iki köpeğin yaşamını anlatan ‘Sokak Köpekleri Bal ile Betty’ filminin çekimleri, Samsun’un Bafra ilçesinde tamamladı. Bafra’da çekilen sinema filminin tamamlanması nedeniyle, rol alan çocuklara da törenle katılım belgeleri dağıtıldı. Bafra Öğretmenevi toplantı salonunda filmle ilgili yapılan basın toplantısı ve filmde rol alan 39 çocuklar için belge töreni düzenlendi. Toplantıda konuşma yapan filmin yönetmeni ve senaristi Fedai Çakır, “Filmin başrollerini sokaktan sahiplenilen ‘Bal ile Betty’ isimli iki sokak köpeği yaptı. Çocuk oyuncuları da Bafra ilçesinde yapılan seçmeler ile bulunmuştu. Köpekler ile başrolleri paylaşacak olan üç kardeşi Sinem Göz, Yiğit Türkmen ve Esila Sönmez canlandırdı. Filmin konusu, sokağa terk edilen iki köpeğin daha sonrasın da üç kardeş ve mahalledeki çocuklar ile olan ilişkilerini, yetişkin insanların bakış açıları işlendi” dedi.

Filmin gelecek yıl Mart ayında vizyona girmesinin planlandığı galasının ise İstanbul, Viyana ve Bafra’da yapılacağı belirtildi. Bafra Kaymakamı Halis Arslan, “Bu güzel ve konusu itibariyle anlamlı olan filmin çekiminde ilçemizdeki bu güzel oluşumu oluşturan ve bu filmin yapılması konusunda büyük çaba sarf eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.