Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, tekvandoda son yıllarda elde edilen başarıların bu spora ilgiyi artırdığını ve lisanslı sporcu sayısının 332 bine ulaştığını bildirdi.
Şahin yaptığı açıklamada, 1981’de kurulan Türkiye Tekvando Federasyonunun, göreve geldiği 2004’te yaklaşık 93 bin lisanslı sporcuya sahip olduğunu belirtti.
Federasyonda 2004 yılında başlayan hızlı büyümenin, son yıllardaki projelerle devam ettiğini vurgulayan Şahin, tekvandonun hem gençler hem de yetişkinlerden büyük rağbet gördüğünü ifade etti.
Bu gelişimden çok mutlu olduklarını dile getiren Metin Şahin, şöyle konuştu: “Lisanslı sporcu sayısının artışının en önemli sebebi, tekvandoda uluslararası alanda alınan başarıların halka yansıması ve vatandaşların da çocuklarını tekvandoya göndermesiyle oldu. Tekvando sevilen bir spor, özellikle son olimpiyatlarda çok büyük başarı elde ettik. Bu başarılar sonucunda 81 ilde sporcu sayısında artış oldu. 2004 yılında lisanslı sporcumuz 93 bin civarındaydı. Şimdi bu sayı 332 bine ulaştı. Ortada mükemmel bir artış var. Neticede çalışıyoruz. Federasyon olarak hem sporcularla hem de kulüplerle çok iyi bir çalışma içerisindeyiz.”