Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta yaşam savaşı veren Ankara Demirspor, son derece kötü bir oyun ortaya koyduğu maçta, play off mücadelesi veren rakibi Tokatspor’a 2-1 yenilerek çok önemli 3 puan kaybetti ve kümede kalma şansını zora soktu.
Maç boyunca hiçbir varlık gösteremeyen lacivert-mavili takım, ne doğru dürüst organize olabildi, ne de rakip kalede etkili olabilecek gol dışında, tek bir tehlike yaratabildi. Orta alandan pasla çıkma çabaları yetersizdi. Oyunun kontrolünü bir türlü ele geçiremeyince gol pozisyonu bulmak neredeyse olanaksız hale geldi. Hücum yaparken yapılan yoğun pas ve bireysel hatalar sonucu, ileride fazla sayıda görünmelerine karşın hep sonuçsuz kaldı. Başkent ekibinin zaman zaman geliştirdiği etkisiz ve cılız atak girişimleri de, ceza alanı içinde çoğalma sağlanamadığından Tokatspor kalecisini rahatsız edemedi.
Tokatspor, daha derli toplu ve kontrollü bir oyun sergiledi. Savunmada çok dikkatliydi. Sahayı iyi parselleyip fazla boş alan bırakmadı.
Maçın hakemi Seser Tuna gördüğünü çaldı, pozisyonlara yeterince yakın olmaya çalıştı. Sonuca etki edecek bir hata yapmadı ve yardımcıları ile iyi anlaştı.

SAHA: TCDD Ankara Demirspor Stadı
HAKEMLER: Seser Tuna (***), Gökmen Canlıdinç (***), Hidayet Zeybek (***)
ANKARA DEMİRSPOR: Sofu (*) – Volkan (*), Seffet (**), Feyyaz (*), Doğancan (*), Salih (**), Emre Pehlivan (*), Osman (*), Kazım (*), Emre Akdağ (**) [Necati (*), dk 74], Enes (*)
TOKATSPOR: Polat (**) – Berk (**), Ahmet (**), Aykut (***) [Aytürk (?), dk 81], Oktay (**), Soner (**), Haluk (*), Barış (*) [Mertcan (**), dk 62], İbrahim (**), Gökhan (***), Emre Torun (**) [Taha (***), dk 70]
SARI KARTLAR: Volkan, Feyyaz (Ankara Demirspor)
GOLLER: Aykut (dk 71), Taha (dk 80) Tokatspor; Saffet (dk 90+1)