Kasımpaşa – Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Deniz Çoban, hatalı kararlar verdiğini yayıncı kuruluşun canlı yayınında ifade etmişti. 

Deniz Çoban, hatalı kararları nedeniyle canlı yayında iki takımdan da özür diledi. Maçın sonunda tartışmalı bir penaltı kararı veren Deniz Çoban, maç sonu Rıza Çalımbay’ın yayıncı kuruluşa verdiği röportajı sırasında canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.
Maçın bitiminde içeride pozisyonu izlediğini ve çok üzüldüğunu dile getiren Çoban, “Hem Rize’nin aleyhinde yaptığım hatalar için, hem de Kasımpaşa için. Çok yanlış yaptığımı biliyorum buraya gelirken. Federasyon Başkanımızdan, Merkez Hakem Kurulu Başkanımızdan ve üyelerimizden özür diliyorum. Çok üzgünüm. Kendimle ilgili kısa sürede bir karar vermem gerektiğini de düşünüyorum. İki taraftan da özür diliyorum. Bir hakemin yapmaması gereken bir şeyi yaptığımın çok net farkındayım. Gelip konuşmak istedim. Kimsenin yapmadığını yaptım. Belki kariyerimin sonuna doğru geliyorum ama iki takımdan da özür diliyorum” şeklinde konuştu.

ÇOBAN, STATTAN AYRILIRKEN UZATILAN MİKROFONLARA İSE “ŞU ANDA İYİ DURUMDA DEĞİLİM, KUSURABAKMAYIN. ŞİMDİ KONUŞAMAYACAĞIM” İFADELERİNİ KULLANDI.

Deniz Çoban, stattan ayrılırken kendisine uzatılan mikrofonlara ise, “Şu anda iyi durumda değilim, kusurabakmayın. Şimdi konuşamayacağım” dedi.
Oldukça üzgün görünen ve geleceği ile ilgili bir karar aşamasında olduğu her halinden belli olan Çoban ısrarlı sorular üzerine şöyle konuştu: “Gerekeni flash röportajda söyledim (Yayıncı kuruluşu kastederek). Şu anda iyi durumda değilim, kusurabakmayın. Şimdi konuşamayacağım. Özür dilerim.”