EDİTÖR-3

Süper Lig’in 13. haftasının açılış maçında, tehlikeli bölgeye yerleşen iki hemşehri takımın derbisinde, mor-sarılı rakibine 2-0 yenilen Gençlerbirliği’nde, Mesut Bakkal’ın gönderilmesiyle ikinci kez teknik direktörlüğe getirilen Ümit Özat, takımın geldiği noktada asla bir sorumluluğu olmadığını dile getirerek, “Takımı ben kurdum, oyuncuları tanıyorum ve onlara güveniyorum.
Onlara güvendiğim, inandığım için görevi kabul ettim. Yarıda bırakmak zorunda kaldığımız işi tamamlamaya çalışacağız.. Maça gelince, çok koştuk, çok pas yaptık, bunlar hiçbir şeyi geri getirmiyor. Kazanan her zaman haklıdır. Ben asla pes eden biri değilim. Oyuncularım da pes etmeyecek. Oyuncularım içeride gözyaşları içerisindeydi. Daha yolun başındayız. Bugünden sonraki bütün sorumluluklar bana aittir. Oyuncularımın kişiliklerine güveniyorum. Düştüğümüz yerden kalkacağımıza inanıyorum. Bu saatten sonra kaybedecek takatimiz kalmadı. Oyuncularıma mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bugünden sonraki bütün sorumluluklar
bana aittir” diyen Ümit Özat:

Taraftarın kendisini istifaya çağırması üzerine, “O taraftarlar arasında Ankaragücü taraftarı vardı galiba diyen Ümit Özat, Ben geçmişle ilgili pek konuşmak istemiyorum. 3’üncü hafta ayrılmak zorunda kaldık. Büyüklerimiz öyle istedi bizde teşekkür ederek ayrıldık. Ayrılanlara bakıyorsunuz aile boyu açıklama yapıyor. Gençlerbirliği kültüründen bahseden insanlar küfür etmez. 5. dakikada hocasını istifaya çağıran insan Gençlerbirliği taraftarı değildir” açıklamasında bulundu.
Düştüğümüz yerden kalkacağız
© 2006-2026 Sonsöz Gazetesi • Ankara • Güncel ve Son Dakika Haberler | Tüm Hakları Saklıdır.