Ertuğrul Sağlam: Bırakmayı hiç düşünmedim. Bu gelişmelerin yönetimden kaynaklanan durum olsaydı istifa edebilirdim. Ama hepsinin bende içindeydim. 

BURSASPOR Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bugün Özlüce’de düzenlediği basın toplantısında Eskişehirspor maçı sonrasında yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sağlam, “Bu takıma, yönetime, taraftarımıza ve camiamıza inanıyorum. Bu takım başarılı olup üst sıralarda yer alacağına inanıyorum. Sezon başında yaşanan tüm olumsuzluklara karşın bırakıp gitmeyi hiç düşünmedim” dedi.
Ertuğrul Sağlam, “Bugün burada yaşadığımız olaylarla ilgili açıklama yapmamız gerekiyor. Daha sonra genel anlamda açıklığa kavuşturmamız gereken olaylarla yüzleştik. Takımla içinde bulunduğumuz durumla ilgili. Açıklamalardan kendimi pek ifade edemedim. Maç sonrası içinde bulunduğumuz durum nedeniyle çok önemli noktayı atladım. Bursa şehri için önemli değer olan Semih Pala abimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Benim hayatımda da önemli yeri vardı. Kendisine ve eşine rahmet ailesine sabır diliyorum” dedi.
Bir gazetecinin sezon başında yaşanan olaylar ve takımdan gidenler sonrasında istifa etmeyi hiç düşündünüz mü? sorusuna ise “Bırakmayı hiç düşünmedim. Bu gelişmelerin yönetimden kaynaklanan durum olsaydı istifa edebilirdim. Ama hepsinin bende içindeydim.
Kamptan döndüğümüzde Volkan ve Ozan’la sözleşmeleri iyileştirecekti. Yönetimin yeni teklifleri hazırdı. Ama onlar gitmekte direttiler. Yani olaylar gerçekten farklı gelişti. Başkan, yönetim ve herkesin iyi niyetinden ve tavırlarından hiç şüphem yoktu” diye cevapladı.