Editör

Geri dönüşüm konusunda düzenlediği seminerlerle vatandaşları bilinçlendiren Yenimahalle Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Eğiticilerin Eğitimi” semineri ile öğretmenleri ambalaj atıkları, atık pillerin ve elektronik atıkların toplanması konusunda bilgilendirdi.
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen seminere, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aracılığıyla anaokulu seviyesinden lise seviyesine kadar 120 eğitimci katıldı.
Eğitimciler tarafından ilgiyle izlendi
Yaklaşık 3 saat süren eğitimde; ambalaj atıkları konusunda PAGÇEV yetkilileri, elektrikli ve elektronik atıkların toplanması konusunda TUBİSAD yetkilileri, atık pillerin toplanması konusunda ise TAP yetkilileri sunumlar gerçekleştirdi.
Eğitimciler tarafından ilgiyle izlenen sunumlarda ambalaj atıklarının ve elektronik atıklarının neler olduğu, geri dönüşüm kutularının nasıl kullanılacağı, nasıl geri dönüştürüldüğü, geri kazanılmazsa çevreye olabilecek zararları, atık pillerin çevremize olabilecek zararları ile yapılacak atık pil toplama ve elektronik atık toplama yarışmalarının detayları gibi konularda bilgi verildi.
Hedef; daha fazla çocuğa çevre bilinci kazandırmak
Yetkiler seminer ile öğretmenlerin öğrencilere geri dönüşüm konusunda daha çok yardımcı olmasını ve yol göstermesi hedeflendiklerini belirterek, “Bu seminer sonrasında eğitimcilerimizin de desteği ile ulaştığımız öğrenci sayısının artacağına ve daha çok çocuğumuza çevre bilinci kazandıracağımıza inanıyoruz” dedi.
Geri Dönüşüm konusunda eğitimcilere eğitim
© 2006-2026 Sonsöz Gazetesi • Ankara • Güncel ve Son Dakika Haberler | Tüm Hakları Saklıdır.