Serbest stil 125 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül, güreş tarihindeki tüm rekorları kırmak istediğini söyledi.
Taha, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının da güreşçi olduğunu, güreşe önce ağabeyinin başladığını, babası ve yakınlarının evin içerisinde güreş yaptırmaya başlamasıyla güreşe olan ilgisinin arttığını belirtti.
Güreşe, ailesinin isteği üzerine 12 yaşında, yatılı güreş eğitim merkezine giderek Sivas’ta başladığını anlatan milli sporcu, “Güreş eğitim merkezinde 6 yıl eğitim aldım. Girdiğim yarışmalarda madalya alamadım. Daha sonra üniversiteyi kazandım ve İzmir’e gittim. İki sene ara verdikten sonra tekrar güreşe başladım. Burada madalya almaya başlayınca kamplara gittim. Kamplara gidince hocalarımız üzerime düştü. Daha sonra milli takım kamplarına yazdılar” şeklinde konuştu.
Taha Akgül, başarıların gelmesiyle İzmir’den Ankara’ya transfer olduğunu, 4-5 yıl içinde serbest güreşte tüm rekorları kırdığını ifade etti.
 “Ben de asrın sporcusu olmak için için çalışıyorum”
Güreş Federasyonu eski başkanı ve asrın sporcusu Hamza Yerlikaya’nın da Sivaslı olduğunu dile getiren 25 yaşındaki sporcu, “Grekoromencilerin tüm rekorları Hamza abide. Serbestte de Avrupa şampiyonası rekorları bende. Ben de Sivaslı bir güreşçi olarak onun rekorlarını geçmek istiyorum, tüm rekorlarını kırmak istiyorum. Bunun da yine bir Sivaslı’ya yakışacağını düşünüyorum. Ben de asrın sporcu olmak için çalışıyorum” ifadelerini kullandı.