CEV DenizBank Şampiyonlar Liginde İtalya’nın DHL Modena takımını playoff 12 turunda kupanın dışında bırakan Halkbank, bu başarının gururunu yaşıyor.

Antrenör Lorenzo Bernardi, herkesin takdirini kazanan spektaküler sonucu değerlendirirken, elde ettikleri başarının sıradan bir tur geçmenin ötesinde olduğunu ifade etti.

Bernardi şunları söyledi:

“Oyuncularıma soyunma odasında da söylediğim gibi Modena, İtalya’nın voleybol mabedidir. Onları önce Ankara’da yenip ardından da burada, üstelik de iyi bir oyundan sonra elemek yarışmada bir tur atlamanın ötesinde anlamlar taşır. Bu nedenle onlarla gurur duyuyorum.”

Lorenzo Bernardi playoff 6’ya yükselmekle işlerinin bitmediğini,omuzlarına yeni sorumluluklar yüklediğini ve şimdiki hedefin dörtlü final olduğunu dile getirdi. Halkbank’ın Şampiyonlar Ligi playoff turlarında sürekli olarak yer aldığını hatırlatan Bernardi, şu görüşleri paylaştı:“Bu seviyelerde her yıl almak Avrupa’nın elit takımlarından biri olduğumuzu gösteriyor. Bu yıl Modena’yı eleyip adımızı playoff 6’ya yazdırdık. Sırada bir başka İtalyan ekibi Cucine Lube Civitanova var.

Onlar da çok güçlüler, kadrolarında dünya yıldızlarını barındırıyorlar. Mode ile eşleştiğimizde çok sevindiğimi söylemiştim. Yine aynı duyguları taşıyorum. Bir başka voleybol efsanesini daha eleyip dörtlü finaldeki yerimizi almak istiyoruz.”