Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi çok kapsamlı bir eğitim programına ev sahipliği yapıyor. 5 gün sürecek olan ve 5000 öğretmenin eğitim alacağı ‘Öğretmen Eğitimi Seminerleri’ Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde başladı.

Öğretmen Eğitim Semineri başlangıç programına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Eğitime destek veren bir başkan var

Programın açılışında konuşma yapan Bakan Yardımcısı Orhan Erdem; “Mesut Akgül’ün eğitime verdiği desteği her yerde duyuyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz. Öğretmenlik mesleği bir toplumun ruh ve karakter yapısını, kültürünü, geleceğini şekillendiren önemli bir alandır. Eğitimin amacı sadece bilgiyle doldurulmuş kafalar yerine zekayla duyguları birleştirerek kişinin kendisini geliştirmesini hedef almalı” dedi.

Öğrenmenin yaşı yoktur

Programda bir konuşma yapan Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız Öğretmen Eğitim Semineri ile eğitim kalitemizi ileriye taşımaktır. Öğretmen ve öğrenci uyumu sağlandığı anda öğrenci başarıya doğru koşmaya başlar” dedi. Seminer çalışmasını değerlendiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Öğrenmenin yaşı yoktur ve öğrenme hayat boyu sürer. Öğretmenlerimiz ne kadar donanımlı olursa öğrencilerimize faydası aynı oranda artar” dedi. 5 bin öğretmenin 25 akademisyen tarafından eğitileceği seminere Ankara Üniversitesi ve TED Üniversitesi destek veriyor.