Sonsöz Gazetesi

Pasific Film Yapım, Ankara’daki oyunculuk atölyesi için her hafta farklı ünlü isimleri getirmeye devam ediyor!
Pasific Film Yapımın oyunculuk akademisinde bu hafta, usta oyuncu Haldun Boysan, Atılay Uluışık ve ekranların sevilen yüzü Hülya Gülşen vardı.
Tecrübelerini paylaşmak ve atölye çalışmaları yapmak amacıyla Pasific Akademiye gelen usta oyuncular, öğrencilerin hepsini teker teker yönlendirerek birçok doğaçlama rol yaptırdılar.
Öğrenciler; sahnede rollerini icra ederken, eğitmenleri de, yılların sağlamış olduğu profesyonel bir bakış açısıyla, öğrencilerin performanslarını değerlendirdiler.  Oyunculuk mesleğinin püf noktalarını eğlenirken öğrenen öğrenciler, usta oyuncularla anı ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmeyip bolca fotoğraf çektirdiler.
Çalışmalar esnasında, öğrencilerden pozitif enerji alan tecrübeli oyuncular :
Toplumsal değerler ve kültürel zenginliklerimiz gelecek kuşaklara aktarılmasında gençlere çok önemli görevler düştüğünü ve çağın gerektirdiği modern olgulara ayak uydurarak, kültür taşıyıcılığının sorumluluk bilincinde olarak güzel ve özgün üretimlerin gerçekleştirilmesi konusunda öğrencilerde ciddi bir farkındalık oluşturdular.
Dolu dolu geçen 4 aylık kurs maratonunun hemen ardından, ünlü oyuncuların yaptıkları oyunculuk workshopları ile daha da verimli hale gelen eğitimlerden son derece memnun olan öğrenciler, bu güzel imkânları kendilerine sunan Pasific Film Yapım’a çokça teşekkür ettiler.
Geçtiğimiz dönemde Atölye’ye konuk olan isimler arasında; Şevket Süha Tezel, Hüseyin Elmalıpınar, Zerrin Epikmen, Umut Karadağ, Cem Emüler, Asuman Bora, Haldun Boysan, Hülya Gülşen, Atılay Uluşık, Miraç Eronat, Okan Şenozan, Orhan Aydın, Rıza Sönmez, Nusret Şenay, Mehmet Ulusoy, Ötüken Hürmüzlü, Alpay Ulusoy, gibi alanında uzmanlaşmış isimler vardı.
Sektöre emek vermiş birbirinden değerli yapımcı, yönetmen ve oyuncular,  yapacakları özel workshop’larla, Pasific Oyunculuk Akademisini onurlandırmaya devam edecekler.
Pasific’te yıldızlar geçidi devam ediyor
Editör
Sonsöz Gazetesi