Uluslararası Akdeniz Oyunları Organizasyon Komitesi’nin (ICMG), İtalya’nın Pescara kentinde düzenlediği 1. Akdeniz Plaj Oyunları’nda mücadele eden erkek ve kadın plaj hentbolu milli takımlarımız üçüncü oldu.

Erkek plaj milli takımı, üçüncülük-dördüncülük mücadelesinde Yunanistan ile karşılaştı. İlk periyodu 17-16 kazanan milliler, ikinci periyodu 17-15 kaybetti.
Setlerde 1-1’lik eşitliğin ardından yapılan seri atışlarda rakibini 8-7 yenen milli takım, üçüncü olarak bronz madalya kazandı.
Pescara kentindeki Arena del Mare’de oynanan karşılaşmada ise kadın plaj milli takımı Tunus’u, ilk periyodu 15-14, ikinci periyodu 17-11 önde tamamlayarak 2-0 yendi ve bronz madalyanın sahibi oldu.
Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu, 1. Akdeniz Plaj Oyunları’nda bronz madalya kazanan erkek ve kadın milli takımlarının başarısından dolayı gururlandıklarını belirterek, “Plaj hentbolunda yaşadığımız başarılara bir yenisini daha ekledik. Emeği geçen teknik ekip ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.