Sincan’da Dünya Yaşlılar Günü özel bir programla kutlandı. Ulubatlı Hasan Mahallesi Güngörmüşler ve Hanımlar Konağında düzenlenen özel programda, Din Görevlisi Fatma Şener tarafından “Dört Ata’nın Hakkı” anlatıldı.

Sincanlı hanımlarla gençlerin bir araya geldiği programda, anne babanın önemi, değeri ve toplumda olması gereken yerlerin anlatıldı. Sohbette, annesi ile birlikte gelen gençlere de önemli mesajlar verildi.
Dünya Yaşlılar Günü, Sincan’da büyükler ile birlikte kutlandı. Sincan Belediyesi tarafından büyükleri ve gençleri bir araya getiren bir sohbet programı düzenlendi. Din görevlisi Fatma Şener tarafından Ulubatlı Hasan Mahallesi Güngörmüşler ve Hanımlar Konağında verilen sohbette büyüğe saygı ve sevgi mesajları verildi. Büyüklerin vefası ve emeğine gösterilen saygının gençlerin borcu olduğunu belirten Şener, gençlere önemli uyarılarda bulundu. Büyüklerin ilgi gösterdiği programda evin bereketi ve baş tacı büyükler için de dualar da okundu.
“Büyüklerimizin her zaman başımızın üstünde yeri vardır diyen” Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Büyüklerimiz her zaman saygıyı ve sevgiyi hak eden en değerli önderlerimizdir. Fikirleri ile yolumuzu aydınlatan varlıkları ile huzuru ve güveni getiren büyüklerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Bugün burada olmaktan da büyük mutluluk duydum. Tüm büyüklerimin ellerinden öpüyor ve Dünya Yaşlılar Gününü kutluyorum.” dedi.
“BAŞIMIZIN TACIDIR”
Sincan Belediyesi Konaklarda büyüklerle bir araya geldi. Büyükleri bu özel günde unutmayan Sincan Belediyesi, büyüklere her zaman saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti. Gençlere öğütler veren Fatma Şener, büyüklere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Gençlerin aile büyüklerine ve çevredeki büyüklere değer vermesi gerektiğini söyleyen Şener, büyüklerden öğrenilecek daha çok şey olduğunu ifade etti. Büyüklerin bilgi ve tecrübelerinin gençler için altın anahtar olduğunu belirten Şener, büyüklere saygı ve sevginin de çok büyük sevap olduğunu dile getirdi.
Yaşlılığın yaşam boyu devam eden bir süreç olduğunu belirten Din Görevlisi Fatma Şener; “Yaşlılık bir gün hepimizin kapısını gelip çalacak kaçınılmaz bir sondur. O yüzden büyüklerimize olan saygı ve hürmetimizi eksik etmemeliyiz. Çocuklarımıza da bunu aşılamalı ve büyüklerimizi sahiplenmeliyiz. Sadece bir gün değil her zaman onların yanında olmalıyız.” dedi.