Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor, Kayserispor, Eskişehirspor.Çaykur Rizespor, Gaziantepspor ve Kardemir Karabükspor kulüpleri Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı.
Beşiktaş Kulübü’nün resmi internet sitesinden “Şehitler ölmez” başlığıyla yayımlanan mesajda, şu ifadeler kullanıldı: “Vatan toprağının dört bir yanından gelen şehit haberleri milletimizi yasa boğmakta…Askerlerimiz, polisimiz, korucularımız… Ayrıca doktoru, öğretmeni, işçisi, memuru, öğrencisi, esnafıyla çok sayıda vatandaşımız bu saldırılarda yaşamını yitirmekte… Terör saldırılarında vatanımızın kıymetli evlatları şehit edilirken, ülke olarak yasta ama dimdik ayaktayız… Dağlıca’dan son gelen şehit haberi yüreğimizi daha da burksa da biliyoruz ki şehitler ölmez… Vatan toprağını savunmak uğruna dün Dağlıca’da, daha önceki zamanlarda yurdumuzun dört bir yanında şehit olan tüm evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz.”
Trabzonspor, Bursaspor, Kayserispor ve Eskişehirspor kulüplerinin resmi internet sitelerinde yer alan mesajlarda, Dağlıca’daki saldırılar sonucunda şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet, şehitlerin yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dilendi.
Açıklamalarda, saldırıda yaralanan askerlere de acil şifa dileğinde bulunuldu.
TFF, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri başsağlığı mesajı yayımladı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, Hakkari’deki terör saldırısında şehit düşen askerler için internet sitelerinden başsağlığı mesajı yayımladı.
TFF’nin başsağlığı mesajında, “Acımız büyük” denilerek, şunlar kaydedildi:
“Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, aileleri, sevenleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz.”
Fenerbahçe Kulübü’nün başsağlığı mesajında, “Hakkari’nin Çukurca ilçesi Dağlıca kesiminde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ve sonrasında çıkan çatışmada şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Son zamanlarda artan bu terör olaylarını bir kez daha şiddetle kınıyor, yaşanan saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan askerlerimize acil şifalar, başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere tüm ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz” denildi.
Galatasaray Kulübü ise mesajında, “Galatasaray Kulübü olarak, sporcularımızın başarılarını, milli takımlarımızın zaferlerini paylaşmak; millet olarak, ülke olarak mutlulukta bir olmak arzusundayız. Ancak art arda yaşanan büyük acılar ne yazık ki buna müsaade etmiyor. Gün acıda bir olma, gün el ele vererek yaşanan bu acılara son verme günü olsun. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.
Çaykur Rizespor Kulübü’nün internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde düzenlenen terör saldırısı ve ardından sürdürülen operasyon sırasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. En başta hayatını kaybeden evlatlarımızın aileleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere milletimizin başı sağ olsun” denildi.
Gaziantepspor Kulübü’nün mesajında ise şu ifadeler kullanıldı: “Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırıda ve sonrasında çıkan çatışmada çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına sabır, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.”
Kardemir Karabükspor Kulübü’nün mesajında da şöyle denildi: “Çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, aileleri, sevenleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı dileriz.”