İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde ev kadını 26 yaşındaki Gülbahar ile inşaat işçisi 30 yaşındaki Yüksel Yetkil çifti, ikizlerinin ardından şimdi de üçüz bebek sahibi oldu. Sevinemediklerini söyleyen Yüksel Yetkil, “Eşimin sütü hepsine yetmiyor. O yüzden hazır mama vermeye çalışıyoruz. Aylık mama masrafımız 1000 lira. Ancak maddi durumumuz iyi olmadığı için sıkıntı çekiyoruz” dedi.

Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Gülbahar-Yüksel Yetkil çiftinin 1 ay önce üçüz bebekleri dünyaya geldi. Torbalı Devlet Hastanesi’nde sezaryenle dünyaya gelen bebeklere ‘Sena Sultan’, ‘Rana Emine’ ve ‘Ömer Talha’ adları verildi. 1 kilo 400 gram olarak dünyaya gelen, Torbalı Devlet Hastanesi’nin tarihindeki ilk üçüzler, kuvöze alındı. Bir ay kuvözde kalan Ömer Talha 2 kilo 300 grama, aynı batında doğan kız kardeşi ise 2 kilo 200 grama ulaşınca taburcu edildi. Şu an 5.5 yaşında ikiz oğulları olan Yetkil Çifti, üçüz bebeklerinin dünya gelmesiyle sevinç yaşadı. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle bu sevinçleri kısa sürdü. İnşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan Yüksel Yetkil, bebeklerinin sağlık durumunun iyi olduğunu, ancak onlara bakmakta zorlandıklarını söyledi.
İş buldukça inşaatlarda çalıştığını, aylık 1500 lira civarında bir kazancının olduğunu, 500 TL ev kirası ödediklerini anlatan Yüksel Yetkil, “Eşimin sütü hepsine yetmiyor. O yüzden hazır mama vermeye çalışıyoruz. Aylık mama masrafımız 1000 lira. Ancak maddi durumumuz iyi olmadığı için sıkıntı çekiyoruz” dedi.
Bakımları zor olan üçüzlerle eşiyle sırayla ilgilendiklerini de belirten Yetkil, “Cumhurbaşkanımız her konuşmasında üç çocuk istediğini söylüyor. Bize de Allah üçüz bebek nasip etti. Ancak 5 çocuğa bakamaz hale geldik. Kimseden destek gelmezse çocuklara iyi bir şekilde bakamayacağız, yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz” diye konuştu. Anne Yetkil de bebeklerini çok sevdiğini ve her türlü sıkıntıya rağmen üçüzlerine elinden geldiğince bakmaya çalıştığını belirtti.