Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye’nin bugün her şeyden çok birbirini anlamaya, birbirimizle güzel şekilde tartışmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kültürün ve sporun buna çok büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Hentbol Takımı Avrupa karşılaşması öncesinde basın ile bir araya geldi. Toplantıya, Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, takım antrenörü Serdar Eler, takım kaptanı Yeliz Özel, oyuncular ve diğer yetkililer katıldı. Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Bayan Hentbol Takımı’nın pazar günü Belarus ekibi BNTU-BelAZ Minsk takımıyla Ankara’da karşılaşacağını söyleyerek, “Takımımız, Cumhuriyetin başkenti Ankara’ya bu sene hem Türkiye Kupası’nı hem de Türkiye Ligi’nde tek başarıyı getirdi. Biz Yenimahalle Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz günden beri sporda, sosyal alanda vatandaşlarımıza hizmet yapmak için altyapılarını hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı. Fethi Yaşar, kültürde, sporda ve sosyal alanlarda insanları birbirleriyle kaynaştırmanın önemine dikkat çekerek, “Türkiye’nin bugün her şeyden çok birbirini anlamaya, birbirimizle güzel şekilde tartışmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Kültürün ve sporun buna çok büyük bir etkisi var” diye konuştu.
Spor alanında çok önemli adımlar attıklarını da belirten Yaşar, “Hasan Doğan Stadı’nı tamamladık. Bugün Türk sporuna hizmet veren modern bir stat haline getirdik. Batıkent Stadı’nı bu sene ihale ettik. Bir, bir buçuk ay sonra hep birlikte açacağız. Ayrıca bölgemizde bulunan, o bölgede bulunan kulüplere idari odası, toplantı odası, sekreteryası, soyunma odaları en modern şekilde yapıldı. Sporcularımızın hizmetine açacağız” şeklinde konuştu.